I fasáda se musí udržovat: Jak ji udržet v perfektním stavu?

Už je to sice nějaký ten pátek, co váš dům dostal novou fasádu, ale ta vypadá, jakoby měla nejméně půl století. Pokud vám na vzhledu bydlení záleží, neměli byste to nechat jen tak. I váš domov může vypadat opět jako nový – stačí, když budete fasádu v pravidelných intervalech čistit. Co znečištění způsobuje, proč je odstranění nečistot důležité a jak se s tím vypořádat? Odpovědi na tyto otázky najdete v tomto článku.

Anorganické nečistoty a mikroorganismy

Proč fasáda vašeho domu vypadá sešle? Protože chrání dům před vnějšími vlivy, které se postupně podepisují na jejím stavu. Na povrchu se usazují saze, prach a další anorganické nečistoty. Zároveň se mohou objevit plísně, řasy, lišejníky a solné květy. V praxi mají na stav fasády vliv také další faktory – například agresivní kyselý déšť. Proto není bezprostředně po vyčištění od věci aplikace vhodně zvoleného ochranného nátěru. Ten zajistí, aby byla fasáda dlouhodobě chráněna.

mobilní pískování

Proč je čištění fasády důležité?

Kromě estetického hlediska jsou i další pádné důvody, proč byste neměli odstranění nečistot podceňovat. Nečistoty se podepisují na její funkčnosti a snižují celkovou životnost. Chcete-li, aby si fasáda zachovala důležité vlastnosti, dejte na doporučení odborníků a dodržujte interval osmi let. Zateplené fasády by měly být čištěny ještě častěji (každých pět let).

Jak se s čištěním vypořádat?

První možností je vyčištění fasády vlastními silami. Je to pracné, časově náročné a v případě většího stupně znečištění není výsledek jistý. Odborné čištění fasád přitom nemusí být drahé – stačí se obrátit na profesionály, kteří používají moderní technologie (např. pískování) a nabízí své služby za přijatelné ceny.

K absolutní špičce v oblasti čištění povrchů u nás patří společnost AXIOM REAL. Technici mají s odstraňováním nečistot dlouholeté zkušenosti a poradí si s jakýmikoliv typy povrchů. Disponují systémy pro mobilní pískování a překážkou pro ně není ani graffiti. Reference a další informace najdete na www.ars.cz.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Kristýna Novotná

Komentáře nejsou povoleny.