Hliníková okna

Hliník – moderní materiál pro moderní domov

Kdo chce bydlet podle odpovídajících trendů, určitě zvažuje kvůli estetickému i funkčnímu hledisku výměnu oken, dveří či renovaci fasády. S tím souvisí potřebný výběr vhodných materiálů a rozhodnutí, zda vsadíte na osvědčenou plastovou klasiku anebo půjdete do dražší, avšak trvanlivé a nadčasové variantě. S hliníkovými profily pracují nejen stavební firmy zastřešující novostavby, ale též firmy podílející se na formování velkých nákupních center a obchodních domů či komerčních objektů.

Právě u nich se mohou vyřádit a sáhnout po hliníkových profilech, jež dodají budovám čisté linky. Mimo to se hliníková okna dají používat i v nadstandardních formátech a atypických tvarech. Nezapomínejte, že okna i dveře jsou velmi namáhanou částí každé budovy. Proto je na místě sáhnout po funkčním a trvanlivém materiálu a vybrat hliníkové dveře slibující dlouhé roky spokojeného používání a stejně tak nenáročnou údržbu.

Novodobé pojetí architektury

Značně populární především u staveb obchodních domů jsou praktické hliníkové fasády. Vypadají stylově a zároveň dokáží oživit i starší budovu. Nabízí se taktéž střešní světlíky mající báječnou vlastnost – dokáží totiž i temnějším místům zajistit přísun denního světla. Komůrkové polykarbonátové desky s vynikajícími tepelně izolačními a optickými vlastnostmi si oblíbíte též pro jejich odolnost vůči rozbití a UV záření. Budovu lze opatřit i obloukovými pásovými světlíky. Ty jsou vhodné zejména tam, kde j nutné zabezpečit z hygienických důvodů přirozenou výměnu vzduchu.

Specialista na odvětrávání budov

S budovami souvisí přirozeně i další bezpečnostní vstupy. Klíčové může být požární odvětrávání budov usměrňující pohyb kouře a tepla. Díky tomu je snadněji zajištěno případné hašení požáru, únikové cesty jsou udržovány bez kouře a omezení a budova i zařízení jsou pod kontrolou. Samočinná odvětrávací zařízení pro přirozený odvod tepla a kouře jsou často označovány zkratkami, například ZOTK či SOZ a ZOKT.