dražby a exekuce nemovitostí

Hledáte levné bydlení? Pomoct by mohla dražba nemovitostí v exekuci

Ceny bydlení jsou v současné chvíli dost vysoké a ani pandemie koronaviru je nesrazila níže. Bohužel, bydlet se prostě musí a mnoho lidí nemůže čekat, až se situace a ceny umoudří. Kde sehnat bydlení za příznivou cenu v současnou chvíli? Možná v dražbě.

Dražby nemovitostí v exekuci nejsou ničím, co byste mohli znát jen z amerických filmů. Probíhají také v Česku, a to na řadě míst. Navíc pokud se nemůžete dostavit osobně, lze se k dražbě připojit i online.

Domů v exekuci se nebojte

Zní vám dražba nemovitostí v exekuci hrozně? Nenechte se odradit. V exekucích častokrát končí moc pěkné domy, například od podnikatelů, jimž se přestalo dařit, a tyto nemovitosti jsou k dispozici za 2/3 obvyklé ceny. Když se navíc nepodaří dům vydražit v prvním kole, částka může klesnout až na polovinu typické ceny. Ušetříte skutečně zajímavé peníze, které pak využijete třeba na zvelebení zahrady či zařízení interiéru podle svých představ.

Dům si najděte na úřední desce soudního exekutora

Kde zjistit, zda je ve vašem okolí možné zúčastnit se dražby domů v exekuci? Nejdříve pátrejte po tom, jestli někde v blízkém okolí působí nějaký soudní exekutor. Pak si prostudujte jeho úřední desku a tam byste měli informace o dražbách najít.

Toto všechno se dnes dá zjistit pohodlně z domova, exekutoři informace o dražbách i nemovitostech zveřejňují online.

Jak se zúčastnit dražby?

Jak probíhá dražba nemovitosti? Stačí se dostavit v daný datum a čas na dané místo a s sebou mít dražební jistotu. Po jejím zaplacení dostanete číslo a po zahájení přihazujete. Kdo dá víc, ten bere. Pokud to nebudete vy, na závěr vám dražební jistotu v plné výši vrátí.

Elektronické dražby a exekuce nemovitostí probíhají obdobně. Jistotu však musíte zaplatit na účet s předstihem, aby stačila dorazit, po ukončení dražby ji v případě neúspěchu také dostanete zpět. Není důvod to aspoň nezkusit, nic neriskujete.