Garážová vrata

Garážová vrata s komplexním servisem

Vjezdy a výjezdy z garáže jsou vždy spojeny s obsluhováním vrat. V současnosti si můžete zvolit variantu, kterou zvládnete hravě, protože ovládání uskutečníte přímo z automobilu a nebudete muset vycházet ven, abyste otevřeli. 

Různé konstrukce garážových vrat

Garážová vrata mají různé konstrukce a je mnohdy těžké vybrat správnou variantu. S tím vám ale pomůže tým odborníků, který individuálně posoudí vaše možnosti a požadavky, aby vybral tu nejlepší možnost. Posuzuje se volný prostor před garáží a místo uvnitř. Sekční vrata umožní otevírání na dálku ovladačem, stačí stisknout a můžete zaparkovat ve vyhrazeném prostoru. V tomto případě se realizuje svislé otevírání, které zajíždí pod strop. Dvoukřídlá vrata nezaberou místo uvnitř a na výběr máte z několika druhů s různou tepelnou izolací.  K dispozici jsou hliníková vrata s kvalitními seřizovacími panty, aby se zárubně přesně seřídily a chod křídel byl dokonalý. Provedení vypadá masivní a nechybí hliníkový rám, osazení nízkým prahem a celkově moderní vzhled. Zkusit můžete ocelový model s výplní z trapézového pozinkovaného plechu. Za pozornost stojí možnost povrchové úpravy v pastelových odstínech nebo imitace dřeva. 

Vrata s úsporou místa

Pokud si zakládáte na typu otvírání, které nezabere moc místa, zaměřte se na rolovací vrata. Jejich montáž je variabilní, lze je umístit z venkovní strany před otvor, do otvoru, ale také klasickým způsobem za stavební otvor do vnitřního prostoru garáže. Pokud se poškodí, vymění se jednotlivé lamely, neřeší se žádné náročné opravování. 

Výklopná vrata jsou levná a rychle hotová, klidně je budete mít i na hrubé stavbě. Dají se důkladně zateplit, aby teplo neunikalo zbytečně ven. Posuvná vrata využijete tam, kde není dost místa do výšky a nevadí zde nízký strop. Průjezdní výška se nijak nesnižuje, lze si je sestavit na míru s různými motivy. Nechybí možnost prosklení a doplnění pomocí prvků z ušlechtilé oceli.