chaty Krkonoše

Fotky z dovolené na vašich stěnách

Kvůli hezkým fotografiím není třeba jezdit daleko za hranice, protože i v České republice se najdou místa, která patří k pozoruhodným. Stačí si připravit fotoaparát nebo alespoň mobilní telefon, a vyrazit po zajímavostech tuzemska. Co byste řekli návštěvě Krkonoš?

Krkonoše jako turistický cíl

K nejvyšším pohořím naší vlasti patří Krkonoše. Leží v severovýchodních Čechách v Libereckém a Královéhradeckém kraji a na polské straně v Dolnoslezském vojvodství. Podle pověsti pohoří střeží bájný Krakonoš, kterého známe nejlépe z televizních Krkonošských pohádek. Hory patří v České republice k nejvíce navštěvovaným, a to nejen v letním období, ale zejména v zimě, kdy nabízejí prostor pro lyžaře a běžkaře.  

Ubytování v Krkonoších

Při plánování letní dovolené na českých horách je třeba si vybrat vhodné ubytování. Krkonoše jsou pohostinné a člověk si může vybírat mezi luxusními hotely, příjemnými penziony nebo pohodlnými chatami. Záleží na každém, čemu dává přednost. Z každého místa bude mít zajímavé pohledy, které bude moct zvěčnit na fotografiích. Kdo rád fotí, v Krkonoších je to přímo fotografův ráj. A nemusí se jednat jen o Sněžku či Mumlavské vodopády. Krásná panoramata nabízí i pramen řeky Labe.

Pec pod Sněžkou jako výchozí bod na nejvyšší horu Krkonoš

Nejčastějším cílem turistů v Krkonoších je jejich nejvyššího vrchol – Sněžka. Přístupná je z Pece pod Sněžkou, kde je možné na parkovišti odstavit auto a vyrazit na túru. Obec ale nabízí k ubytování i chaty. Krkonoše jich mají více než dost. Bývají moderně vybavené a připravené pro turisty nejen z České republiky, ale i ze zahraničí. Určitě si na nich užijete i výborné zdejší kuchyně. Na horách na čerstvém vzduchu rychle vytráví a je nutné doplňovat energii.