Dýchat zdravě znamená žít zdravě. A jaký vzduch máte doma vy?

Zdravý životní styl je v posledních letech téma, které nenechá chladným téměř nikoho. Paradoxně byla Česká republika vyhodnocena jako nejnezdravější země světa, a to kvůli konzumaci alkoholu, tabákových výrobků a obezitě. Nikdy však není pozdě to změnit, což platí i o dalších faktorech ovlivňujících správné fungování lidského organismu. K těm k těm nejdůležitějším patří kvalita vzduchu.

rekuperační jednotky

Čerstvý vzduch je základ

Vzhledem k tomu, že téměř každý člověk tráví většinu času uvnitř budovy, je vhodné učinit taková opatření, která povedou ke zvýšení kvality vzduchu. Naprosto zásadní je dostatečné větrání, což však Češi obvykle vnímají jako velkou ránu do rozpočtu.

řízené větrání

Ve větrání v průběhu teplejších měsíců sice nevidíme problém, ale mnohem hůře neseme, když se mají otevírat okna během topné sezóny. V nevětrané místnosti se přitom velmi dobře daří mikroorganismům, které způsobují alergie, astma a mnohé další zdravotní potíže.

Ekonomické řízené větrání

Pokud vám větrání způsobuje průvan v peněžence a hledáte způsob, jak větrat efektivně – tedy s co nejnižšími tepelnými ztrátami, mělo by vás zajímat řízené větrání. Technologie umožňuje nepřetržitou výměnu vzduchu na principu regenerace či rekuperace cca 90 % tepla.

Řízení větrání může probíhat centrálně prostřednictvím klasického systému, ale také individuálně v jednotlivých místnostech, do kterých se nainstalují decentralizované rekuperační jednotky. Výhodou tohoto řešení je absence rozvodů vzduchu, méně náročná montáž a výrazně nižší vstupní investice.

Pomoct vám může i zeleň

Přítomnost stálezelených rostlin interiéru sluší a zároveň působí blahodárně na lidské zdraví, a to z hlediska psychiky i kvality vzduchu. Dobrou volbou mohou být ledviník, fikus benjamin, dracena či kapradiny.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Kristýna Novotná

Komentáře nejsou povoleny.