pračka LORD W1

Důležitá kritéria při výběru nové pračky

Dosloužila vám stará pračka a poohlížíte se po nové? Víte, jaká hlavní kritéria byste měli sledovat při jejím výběru? Možná ani netušíte, na co všechno je důležité se zaměřit. Podívejte se s námi, podle čeho vybrat novou pračku tak, aby splnila všechna vaše očekávání.

Rozměr pračky a kapacita bubnu

Jako první vás logicky nejspíš bude zajímat rozměr. Tady platí dvojnásob pořekadlo „dvakrát měř, jednou řež“. S rozměrem souvisí i další věc, a to otevírání dvířek od bubnu. Pokud máte opravdu málo místa, musíte vzít v úvahu i je. A zaměřte se i na co největší úhel otevření – manipulace s prádlem bude snadnější.

Lze také zvolit pračku s vrchním otevíráním, což vám přinese ještě tu výhodu, že se nebudete muset pro prádlo ohýbat. Na druhou stranou zase nebudete moci pračku využívat jako odkladní místo.

Objem bubnu je další z věcí, která může být klíčová. Někdo to moc neřeší, pro jiného je naopak důležité, aby se do pračky vešlo co nejvíc prádla, což ocení především velké rodiny. Ty klidně využijí pračku, do níž se vejde 10 kg. Párům nebo jednotlivcům většinou postačí pračka s kapacitou 5 kilogramů. Pro efektivní praní je vždy nejlepší zaplnit buben pračky celý. Prát v pračce, jejíž buben je naplněn jen z poloviny, je nehospodárné! Na druhou stranu není dobré pračku ani přeplňovat, jinak budete přetěžovat její motor.

Kde se po pračkách poohlédnout?

Vybírejte hlavně kvalitu. Spotřebiče LORD se vyrábí v Evropě, mají moderní design a opírají se o německou technologii. Pračka LORD W1 s předním plněním, kapacitou 8 kg a velkým dotykovým displejem může být právě tím, co hledáte. I pokud sháníte sušičku, jste na správné adrese. Sušička LORD T1 s tepelným čerpadlem a nízkou spotřebou energie je ideální produkt, který splní vaše očekávání.

Jedna rada na závěr

Někdy se jedná o nezbytnost, ale v mnoha případech se pere prádlo zbytečně na 60 °C. Pokud budete prát jen na 40 °C, snížíte spotřebu energie i tvorbu vodního kamene v pračce.