zdroj: shutterstock.com

Dřevěné schodiště: Jaké dřeviny je nejlepší zvolit?

zdroj: shutterstock.com
zdroj: shutterstock.com

Chystáte se propojit patra vašeho domu schodištěm? Pak zvažte, z jakého materiálu bude jeho konstrukce. Jednou z možností je dřevo. Dřevěná schodiště jsou funkčním a zároveň i velmi estetickým řešením. Aby však schody nebylo nutné za pár let opravovat, je třeba zvážit, jakou dřevinu pro jejich výstavbu zvolíte.

Vlastnosti dřeva

Dřevo pro schodiště do interiérů musí být především odolné. Lehké dřeviny by nemusely unést nápor při větším zatížení. To by se projevilo v jejich rychlém prohnutí, schodiště by se během několika let rozvrzalo. A to jistě nechcete.

Na schody je nejlepší masiv

V případě, že jste se rozhodli pro dřevěná schodiště, pak určitě zvolte masivní dřevo. Jedině to zajistí dostatečnou stabilitu a odolnost konstrukce. Bytelné schody z masivu vydrží klidně i padesát let, aniž by došlo k jejich viditelnějšímu opotřebování. Je samozřejmě důležité, jakým způsobem je také ošetřen jejich povrch.

České dřeviny vhodné pro výrobu schodiště

Klasikou je volba typických českých dřevin. Pro dřevěná schodiště do interiérů rodinných domů se nejvíce hodí bukové a dubové dřevo. Poměrně kvalitní je také borovice či smrk. Všechny tyto dřeviny mají vysokou tvrdost, což je základní předpoklad k tomu, aby schody dlouho vydržely a nebylo nutné je vyměnit či opravit.

Schodiště od Etoile

Dřevěná schodiště z kvalitních materiálů vyrábí společnost Etoile, s.r.o. Tato firma má s jejich výrobou dlouholeté zkušenosti. Dřevěná schodiště dokáže v případě poptávky umně kombinovat také s dalšími materiály, zejména se sklem a kovem. Více informací o nabídce společnosti Etoile, s.r.o. naleznete na webových stránkách etoile.cz.

Co říci závěrem? Snad jen to, že dřevěné schodiště působí velmi útulně, a to ve starších domech i novostavbách. Přírodní materiál provoní vaši domácnost a dodá interiéru příjemný nádech.

Only registered users can comment.

  1. jednoznačně dubový schodiště, sice vyšší pořizovací cena, ale vykompenzovaná dlouhou životností a kvalitou

  2. mě se nejvíc líbí asi dub navíc má ideálnívlastnosti pro schody pevny a trvanlivy

  3. Já jsem zase pro betonový schodiště v kombinace se dřevem, vzniká tak potom skvělej úložnej prostor. :)