zdroj: shutterstock.com

Dřevěná schodiště: Jaké konstrukce lze využít do patra domu

zdroj: shutterstock.com
zdroj: shutterstock.com

U vícepatrového rodinného domu je nezbytné zapřemýšlet nad tím, jak bude konstruované schodiště, respektive z jakých materiálů si jej necháte postavit. V současné době lze kombinovat vícero materiálů. Zdaleka nejoblíbenější, a to hned z několika důvodů, je dřevo.

Dřevo jako přírodní materiál skvěle zapadne do interiéru. Kromě toho, že se používá k výrobě klasického nábytku typu skříně, postele či poličky, se náramně hodí i pro realizaci schodiště. Je ale nutné, aby bylo zhotoveno z opravdu kvalitních dřevin, které půjdou dobře opracovávat a zároveň poskytnou dokonalý vzhled.

Přímá a zalomená schodiště

Pro vícepatrové domy lze dřevěná schodiště bez problémů vyrobit ve všech možných variantách. Přírodní materiál se dobře tvaruje, takže z něj lze vytvořit klasické přímé schody, ale i zalomené varianty. V neposlední řadě je dřevo vhodné i pro výstavbu schodů, které jsou vřetenovitě zatočeny, případně mají zcela atypické rozměry a tvary.

Kombinace s ostatními materiály

Zvolit můžete takové schody, které budou plně vyrobeny ze dřeva. Zejména v moderních rodinných domech je ale často praktičtější kombinace s dalšími druhy materiálů. Efektně působí třeba spolu se skleněnými výplněmi, případně také s ocelovými doplňky. Záleží jednak na stylu zařízení vašeho domu, jednak přímo na vaší volbě a také na tom, jaké produkty vám nabídne konkrétní stavební firma, jež dřevěná schodiště vyrábí.

Schodiště od ETOILE

Schodiště určitě hraje významnou roli v domě. Bez jeho kvalitního provedení je mnohdy ztížen přístup do vyšších pater domu. Často pak majitele trápí také vrzání a jiné neduhy, což se projevuje nejvíce právě u těch schodů, které jsou vyrobeny ze dřeva. Právě proto dbejte na kvalitu materiálů a hlavně na jejich provedení.

Pokud si nevíte rady, koho oslovit, pak pro vás máme tip. Je jím výrobce dřevěných schodišť ETOILE s.r.o. Tato firma nabízí kvalitní konstrukční materiály, jež vynikají skvělým designem a také dlouhou trvanlivostí.

Only registered users can comment.

  1. Dřevené schody vypadají možná skvěle, ale podle mého názoru jsou lepší variantou hliníkové a to právě kvůli životnosti…no a jistou roli hraji taky cena…