starožitný nábytek

Dopřejte si kousek historie

Jste fascinováni historií, často se vydáváte na výlety zámků a podzámčí, zajímáte se o to, jak se žilo v dobách minulých? Dopřejte si kousek historie i ve své domácnosti.

Designový kousek, který oživí domácnost

Starožitnosti dokáží s vaším domovem učiněné zázraky. Nejen, že do ní vnesou nádech dob minulých, ale také jej oživí. Jen je třeba je vhodně zakomponovat ke stávajícímu vybavení domácnosti. A vůbec nevadí, že máte domov zařízený podle nejmodernějších trendů… O to více vynikne historický kousek a připoutá k sobě zvědavé pohledy hostů.

Vybíráme historický solitér

Jak šel čas, tak se vystřídaly různé historické styly. Každý z nich se vyznačoval jinými charakteristickými zdobnými prvky.

Nehraje roli, zda si vyberete starožitný nábytek z období baroka, rokoka, secese, renesance, impresionismu či biedermeieru. 

Vybírejte podle svého vkusu a funkčnosti daného předmětu. Je zapotřebí si uvědomit, že kolem starožitného nábytku nemáte obíhat každý den s prachovkou, ale měli byste pro něj najít také využití.

Kontrasty přitahují zrak

Je dlouhodobě ověřeno, že kontrasty přitahují zrak, proto jsou při zařizování domácností hojně využívány. A tím nemyslíme pouze klasický barevný kontrast, ale také dobový. 

Vedle moderní postele vyniknou starožitné noční stolky, na pracovní stůl můžete položit starožitné stolní hodiny, na nižší starožitnou komodu se nebojte umístit televizor… možností je nespočet, záleží pouze na vaší fantazii.

Kde sehnat starožitnosti?

Starožitný nábytek a další historické solitéry můžete sehnat ve starožitnictví a specializovaných prodejnách na tento typ zboží. Většina prodejen disponuje webovými stránkami, na kterých prezentují své nabízené zboží. Skýtá se vám tedy jedinečná příležitost prohlédnout si starožitné kousky ještě před tím než se vydáte do prodejny osobně.