Díky modernímu plynovému kotli výrazně snížíte výdaje za energie

Léto je sice v plném proudu a vzhledem k extrémně vysokým teplotám si na začátek topné sezóny vzpomene jen málokdo, již nyní byste se měli zamyslet nad tím, jak výrazně snížit náklady za plyn. Připravíte-li se na příští topnou sezónu v předstihu, budete mít klid. Jaká opatření byste měli učinit, aby na budoucím vyúčtování byla mnohem nižší částka než v předchozích letech?

Jedním ze způsobů, jak platit méně za plyn, je změna dodavatele. Jedná se o poměrně jednoduchý proces, který vám může do rodinné kasičky nasypat až několik tisíc korun za rok. Většinu z ceny plynu tvoří obchodní složka, a proto jsou ceníky jednotlivých dodavatelů tak rozdílné. Kontaktujte proto konkurenci a nechte si vypracovat výhodnější nabídku.

servis plynových kotlů

Ještě více však ušetříte v případě výměny starého kotle na moderní zařízení. Nový kotel vás sice bude stát nezanedbatelnou částku, ale z dlouhodobého hlediska se vám investice vrátí i s úroky. 

Zatímco účinnost starších kotlů nešla přes 80 %, vysoce efektivní kondenzační kotle pracují s téměř 100 % účinností. Oproti běžným kotlům spotřebují až o třetinu méně paliva a zároveň mají o cca 70 % nižší emise. Pokud se navíc nepodcení pravidelný servis plynových kotlů, úspora nákladů za vytápění je ještě o něco větší. 

Pravidelná revize elektro a plynu je pro kotel naprosto zásadní. Technik zařízení zkontroluje a případně vyčistí – zajistí tak bezproblémový a úsporný chod.

servis plynových kotlů

Zároveň se však zamyslete nad tím, zda netopíte pánubohu do oken. Jinak váš rozpočet nezachrání ani ten nejlepší plynový kotel na trhu. Nejvíce tepelné energie uniká přes okenní a dveřní otvory – zvažte proto výměnu oken a vchodových dveří. I tato investice se vám zanedlouho vrátí v podobě ušetřených nákladů.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt, Dům se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Kristýna Novotná

Komentáře nejsou povoleny.