zdroj: shutterstock.com

Design koupelny: Aktuální trendy

zdroj: shutterstock.com
zdroj: shutterstock.com

Oblast bytového designu přináší každou sezonu nové moderní prvky, které lze aplikovat při zařizování bydlení. Pokud se právě v těchto týdnech zajímáte o to, jaké aktuální trendy jsou v oblasti bydlení, mohou vám pomoci následující řádky. Zaměříme se hlavně na design koupelny.

Koupelna jako odpočinková zóna

Koupelna je mnohdy opomíjenou místností, kde se na nějaké aktuální trendy příliš „nehraje“. To je však škoda. Stačí si jen uvědomit, že v koupelně členové rodiny každý den poměrně hodně času. Místnost už dávno nemusí sloužit jen k rychlé očistě těla a hygieně. Poslední dobou se razí trend, kdy se koupelna sestává i z jakési odpočinkové zóny, v níž jsou různé relaxační přístroje a zařízení, například vířivky, sauny apod.

Pestré barvy a kontrast

Z hlediska designu v moderních koupelnách převládá trend pestrosti a barevnosti. Dávno pryč jsou doby, kdy byly stěny koupelen obloženy fádními jednobarevnými dlaždičkami. Bytoví architekti dnes upřednostňují pestré a kontrastní barvy, především ty, které lze označit jako „teplé“, tedy zejména červená, žlutá a jejich odstíny.

Velkoformátové obklady a dlažba jsou aktuálním trendem, zdroj: shutterstock.com
Velkoformátové obklady a dlažba jsou aktuálním trendem, zdroj: shutterstock.com

V oblibě jsou také velkoformátové obklady a dlažby. Do opravdu luxusních koupelen se používají i přesné dlaždice, které dovolují minimální spáry i jeden milimetr! Na různé niky a rohy lze použít místo klasických rohových prvků seřezání dlažby pod úhlem a vytvořit tzn. kamenický roh. Níže se podívejte, jak se kamenický roh vyrábí:

Intenzivní osvětlení koupelny

Trendy v koupelně se nevyhýbají ani osvětlení. Volí se především taková světla, která intenzivně prozáří celou místnost. Často se přistupuje ke snížení stropu pomocí sádrokartonového podhledu do něhož se vsadí bodové osvětlení. Z jednotlivých světel lze vytvořit i zajímavé obrazce na stropě. K optickému zvětšení koupelny pak přispívá větší množství zrcadel. I v malé koupelně pak máte dojem, že jde o místnost větších rozměrů.

Koupelny – inspirace

Na aktuální trendy v oblasti bydlení, tedy i vybavení koupelen, se zajeďte podívat do Centra interiérů MoDo, které se nachází v Praze – Průhonicích, v tamní nákupní zóně. Stejně tak můžete nahlédnout na webové stránky, kde je pro koupelny fotogalerie, v níž najdete mnoho inspirativních fotografií. Ty ukazují, jaké jsou aktuální trendy v oblasti bytového designu.