starožitný nábytek

Dejte šanci starožitnému nábytku

Starožitný nábytek nepatří na skládku nebo na půdu. Zakomponujte jej do svého domova a dodáte mu punc tajemna a nádech historie.

Starožitnosti ozvláštní domácnost

Starožitný nábytek nemusí být nutně velký, nevkusný a nevzhledný masivní kus. Může se jednat také o lampy, porcelán, jídelní sestavy, křesla alá ušák a spousta dalších.

Je třeba myslet na to, že nábytek by vám měl také sloužit, proto bychom podle toho měli uzpůsobit i svůj výběr.

Kde mohu sehnat starožitný nábytek?

Vody internetu skýtají nepřeberné možnosti. Můžete na něm narazit na množství inzertních či aukčních portálů. Naleznete zde také na množství firem, které se specializují na prodej starožitného nábytku. Některé společnosti nabízejí také možnost dovozu ze zahraničí, pokud se vám žádný z dostupných exemplářů nebude zamlouvat.

prodej starožitného nábytku

Pro jaký styl se mám rozhodnout?

Ať už se rozhodnete pro renesanci, baroko, rokoko, klasicismus, biedermaier či secesi, váš výběr bude správný. Důležitý je totiž váš osobní vkus.

Někdy málo znamená více

Nesnažte se jednu místnost zaplnit nábytkem několika historických období. Zůstaňte věrni pouze jednomu. Zůstane tak zachována rovnováha tvarů, barev a materiálu.

Buďte jako bytoví designéři

Buďte jako bytoví designéři a vsaďte na kontrasty, které přitáhnout zraky vašich hostů.

Do pokoje vybaveného moderním světlým nábytkem se skvěle hodí dřevěná komoda, vitrína či knihovna, vedle postele komoda ve stylu peřináče nebo starožitný noční stolek. Kontrast se však nemusí týkat pouze barevného provedení.

Působivá je kombinace moderní vs. starožitné. Do obývacího pokoje umístěte starožitný konferenční stůl a kolem něho postavte pohovku a křesla v jednotném stylu.

Počet lidí, kteří nedají dopustit na starožitný nábytek (a starožitnosti všeobecně) neustále roste. Stejně jako si získal srdce lidí, tak najdete i ty, co jej zatracují. Přesto starožitný nábytek stále bojuje o své místo v domovech lidí. A nutno podotknout, že se mu to daří a zažívá svůj boom.