stěhování z Prahy

COVID-19 podle analytiků posiluje stěhování na vesnici

Nový typ onemocnění, kterému se dal název COVID-19, patří stále ještě ke strašákům ve skříních řady z nás. Důvodem je především fakt, že se nad onemocněním stále nepodařilo úplně vyhrát. Navíc řada lidí ví, že může přijít druhá vlna onemocnění, která může mít daleko razantnější dopady, bohužel. Jelikož se Češi obávají z druhé vlny, která podle mnoha odborníků má udeřit letos na podzim, analytici se na základě této skutečnosti domnívají, že se v blízkých měsících výrazně posílí stěhování z Prahy a dalších velkých měst na venkov. Zejména stěhovací služby tak mohou mít víc práce než obvykle.

O druhé vlně koronaviru se však mluví i v jiných státech, proto lze říct, že nad stěhováním na venkov uvažuje i řada zahraničních obyvatel. O přestěhování se z města, kde je riziko nákazy daleko větší a kde se toho nedá dělat tolik, jako na venkově v době nouzového stavu, uvažují například Španělé. 

Stoupá poptávka o domy mimo město

Domněnky analytiků posilují fakta. Například jenom v posledních měsících výrazně stoupla poptávka po domech mimo město. Nejen, že se jedná o levnější bydlení než ve městech, ale zároveň jsou domy mimo město menší hrozbou v případě, že opětovaně udeří nový typ onemocnění, který, jak již bylo zmíněno, ještě stále drží celý svět v šachové situaci. 

V Česku například nerozhodují jenom ceny nemovitostí, ale také to, jak se daná vesnice nebo daný kraj popralo s koronavirem. Pokud dané místo zvládlo boj s obávanou nemocí, jsou jim Češi nakloněni a bydlení si v daném místě kupují. 

Stěhovat se budou pravděpodobně mladí lidé

Podle analytiků je zájem o stěhování na venkov především u mladých lidí, kteří ve velkých městech přišli o svoje zakázky. Jsou nuceni snížit svoje životní náklady, proto zvažují, že se odstěhují mimo město a začnou si práci hledat tam.