zdroj: give.cz

Chcete si grilování skutečně užít? Sáhněte po moderním zahradním grilu.

zdroj: give.cz
zdroj: give.cz

Stejně jako je tomu i v jiných oblastech, i oblíbené zahradní grilování přineslo v posledních letech řadu zlomových a revolučních okamžiků. Dříve velice oblíbená a prakticky jediná možnost grilování na dřevěném uhlí je dnes pomalu vytlačována a řada lidí dává dnes přednost některému z jiných typů grilování. Asi nejrozšířenějším z nich je dnes grilování na plynovém grilu, které je nejen zdravější, ale také v dnešní uspěchané době výrazně méně náročné na čas.

Plynový gril je připraven během několika okamžiků

Ve srovnání s grilem na dřevěné uhlí, jehož příprava resp. roztopení trvá poměrně dlouhou dobu (v některých případech klidně více než půl hodiny), je plynový gril připraven ke grilování během několika mála minut. Vše je navíc velice snadné. Stačí jen zapnout plynové hořáky, stisknout piezzo nebo elektronické zapalování, které se postará o zažehnutí plamenů a pak jen sledovat komfortně teploměr integrovaný v horním víku grilu a počkat, až je gril ke grilování připraven.

Výhodou plynového grilu je také to, že po grilování stačí jen přívod plynu pomocí ovládání hořáků vypnout a není tak nutné čekat na vyhasnutí dřevěného uhlí. Plynové grily má dnes v nabídce prakticky každá známá značka grilů.

Plynový gril Campingaz s technologií RBS, zdroj: give.cz
Plynový gril Campingaz® s technologií RBS®, zdroj: give.cz

Mezi nejrozšířenější plynové grily u nás patří grily francouzské značky Campingaz® označené jednoduše podle počtu hořáků jako 2 series, 3 series a 4 series. Jen letos si tyto grily našli tisíce nových majitelů, což potvrzuje i zástupce autorizovaného prodejce grilů Campingaz® Tomáš Sádecký z internetového portálu www.give.cz. Ten navíc dodává: „Grily Campingaz® patří mezi naše prodejní bestsellery. Osobně na této značce oceňuji především to, že každý rok přijde Campingaz® s nějakou novou technologií nebo vychytávkou, kterou posune hranice a komfort zahradního grilování zase o kousek dál“.

RBS® technologie hlavním tahákem letošní sezóny

Jedním z pojmů, kterým si grily Campingaz® získávají již druhý rok tisíce spokojených majitelů, je i tzv. RBS® technologie. Tato revoluční technologie využívá inovativní rozmístění hořáků po bocích grilovací vany, čímž je odstraněn nejen vznik nepříjemného a nezdravého kouře (u jiných typů plynových grilů vzniká odkapáváním šťáv a tuků z grilovaného pokrmu na plynové hořáky), ale také dosaženo rovnoměrného rozmístění grilovací teploty po celé ploše grilu (to, jak RBS® technologie v praxi funguje, si můžete prohlédnout na videu umístěném u tohoto textu).

Výhodou této technologie je tak i to, že grilovací vana není zasažena takovým množstvím nečistot vzniklých při grilování a není tak nutné věnovat tolik času jejímu čištění.

Zahradní gril může nahradit lehce i celou zahradní kuchyni

Také patříte mezi ty, kteří v letních měsících tráví většinu času na své zahradě? Pak právě vás by mohla zaujmout technologie Culinary modular system®, kterou jsou vybaveny některé z modelů grilů francouzské značky Campingaz®. Díky této technologie lze ze zahradního grilu jednoduše udělat takřka plnohodnotnou zahradní kuchyni.

Slouží k tomu speciální rošt s kruhovým otvorem, do kterého se dá umístit některé z řady příslušenství. Na zahradním grilu tak můžete připravovat oblíbenou pizzu, uvařit si oblíbené španělské jídlo paella nebo připravovat některé z moderních asijských jídlech na pánvi wok.