Centrální vysavač – hodil by se i vám?

Vysavač patří k nezbytnému vybavení každé domácnosti, která si chce udržet čistotu. Bez vysavače se nikdo, kdo má alespoň v jedné místnosti koberec, neobejde. I proto se výrobci předhánějí v nabídce a snaží se přinášet inovace. Mezi originální řešení patří centrální vysavač, který ocení nejen hospodyňka starající se o větší dům.

Tělo centrálního vysavače je umístěno někde, kde nepřekáží a kde se o něj nikdo nepřerazí. Své místo tak může mít ve sklepě či garáži, nebo ve skříni v případě užití v bytě. Od těla pak vedou dva vývody, jeden končí venku, kam je odváděn vzduch z vysavače, a ten druhý je rozveden do jednotlivých zásuvek – otvorů pro připojení sací hubice.

Trasu hadic je třeba pečlivě naplánovat

Aby se zachoval výkon v plném rozsahu, je třeba vedení hadic, vývodů důkladně rozvrhnout, protože čím delší linie od těla vysavače, tím samozřejmě klesá i sací výkon. S delší hadicí je také obtížnější manipulace, takže pokud si nejste jisti, jak si svůj centrální vysavač zapojíte, požádejte o rady zkušeného odborníka.

S centrálním vysavačem odpadá nutnost častého měnění sáčku a „tahání“ vysavače za sebou po celém domě či bytě. Je tedy poměrně dobrou alternativou pro všechny, kteří si chtějí úklid usnadnit při zachování jeho viditelných výsledků, které přispívají k tomu, že bydlení se stává opravdovou radostí.