Až 5 milionů z programu Nová zelená úsporám

Život v malém sídlištním bytě se vám omrzel a chtěli byste se přestěhovat do vlastního bydlení v rodinném domě? Pokud jste odpověděli ano, a navíc máte v sobě i ekologického ducha, pak zkuste popřemýšlet nad pasivním či nízkoenergetickým domem. Vyšší vstupní investice oproti výstavbě běžného domu by se vám rozhodně vyplatila, pokud byste zároveň požádali o finanční příspěvek na výstavbu takového domu formou dotace od Ministerstva životního prostředí České republiky.

rekonstrukce

Dotace od státu na lepší bydlení

Dotační program Nová zelená úsporám je zajímavý počin, kterým stát přispívá k lepšímu prostředí okolo nás z ekologického hlediska. Dotace, tedy státní finanční podpora, pomáhá žadatelům zlepšovat jejich bydlení – ať už investicí do zateplování či modernizace vytápění, výměny oken, do pořízení fotovoltaické elektrárny, zelené střechy a do výstavby pasivního i nízkoenergetického domu. Všechno uvedené totiž vede ke zvýšení komfortu bydlení a současně to má také nemalý kladný vliv na životní prostředí.

Nová zelená úsporám pro rodinné domy

Pro žadatele o dotace z programu Nová zelená úsporám je připravena maximální výše podpory až 5 milionů a 50 % řádně uznaných a doložených nákladů pro rodinné domy, přičemž je možné uplatnit pouze jednu žádost na jeden dům a současně v žádosti kombinovat více opatření – čím lépe zateplíte, tím větší dotaci dostanete. Pro žadatele jsou navíc připravené bonusy, pokud zároveň využijí i Kotlíkových dotací.

Bez zajímavosti určitě není, že dotace jsou určené i pro ty žadatele, kteří si všechny potřebné práce provádějí svépomocí, přičemž o státní podporu lze žádat kdykoliv – před zahájením, v průběhu prací nebo po jejich ukončení. A nezapomeňte, že čas pro elektronické podání žádosti je do konce roku 2021.

Zajímá vás, jak ušetřit za energie? Potřebujete poradit se zateplením domu, dotacemi a třeba i s volbou vhodného vytápění? Na webu E.ON Rádce najdete mnoho praktických tipů a triků pro úspory elektřiny a plynu v domácnosti a můžete si zde snadno  domluvit osobní, telefonickou či emailovou konzultaci s energetickým poradcem.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Kristýna Novotná

Komentáře nejsou povoleny.