difuzéry do bytu

Aroma difuzér – kouzlo přírody u Vás doma

Při představě difuzéru se téměř každému vybaví vonné tyčinky či zapálené svíčky. Difuzér do bytu, přístroj fungující na vědecké bázi, se mezitím stal moderní, trendy záležitostí a doslova must-have každé domácnosti.

difuzéry do bytu

Nevíte, co to aroma difuzér vlastně je? Pojďme si krátce přiblížit, jakéže kouzlo se skrývá za tímto slovem.

Chytrý pomocník, který zvlhčuje vzduch

Přístroj funguje na tzv. ultrazvukovém principu – rychlým pulsováním keramické destičky dochází k přeměně náplně na velmi jemnou studenou vodní páru, která především zvlhčuje vzduch.

Párou zvlhčená místnost pomáhá proti neduhům, které vyvolává příliš suchý vzduch, jako jsou kašel, chronická rýma, pálení očí a škrábání v krku. Správná vlhkost vzduchu (kolem 50 %) chrání také nábytek či obrazy v místnosti.

Provoněná domácnost

Difuzér lze využít při aromaterapii, což je druh alternativní medicíny, který užívá rostlinné těkavé látky známé jako éterické oleje a další vonné složky za účelem relaxace a obnovy zdraví.

Kromě vody pro zvlhčení vzduchu přidejte do difuzéru několik málo kapek esenciálního oleje (pozor, nikoliv vonného, který se využívá do aromalamp!) a domácnost se provoní.

Nejnovější design

Dnešní škála designu difuzérů do bytu je již tak široká, že si mezi nimi vybere naprosto každý. Aroma difuzér se tak stal nejenom vítaným pomocníkem, ale i žádaným bytovým doplňkem.

Můžete se tak pochlubit difuzérem světoznámých designérských špiček jako je třeba Kartell, Alessi či Stadler.

Bezpečnost především

Vývojáři mysleli také na bezpečnost. V případě, že se odpaří všechna voda, přístroj se automaticky vypne. Nemusíte si proto dělat starosti, když jej zapomenete vypnout. Napájení je přes síť na bezpečných 24 V, při zalití elektroniky vodou se tedy také nic nestane. 

Kromě difuzérů na elektřinu se nabízí i klasické difuzéry založené na principu uvolňování vonné esence pomocí dřevěných tyčinek. U tohoto typu aroma difuzéru si můžete vybrat z opravdu velkého množství různých vůní a jsou také poměrně hodně účinné.

difuzéry do bytu

Na doma a na cesty

Známe difuzéry do bytu, ale slyšeli jste někdy o difuzérech do auta? Jedná se o střední nebo mini aroma přístroje či klipsy, které fungují na stejné nebo podobné bázi jako klasické.

Tyto mini difuzéry do auta můžete využít nejen jako přírodní alternativu k provonění jeho interiéru, ale i k terapeutickým účelům během jízdy. Je plnící, můžete do něj nalít jak esenciální olej, tak i pouze vodu a připojuje se na autozapalovač. 

V případě, že by Vám nevyhovoval tento druh, nabízí se ještě jeden, menší difuzér do auta, jež má podobu otvíracího klipsu. Ten se pomocí jednoduché spony připevňuje na lamelu větrací mřížky uvnitř vozu. Jeho součástí je plstěná podložka, na kterou se nakape vybraný éterický olej. Plstěná podložka se umístí dovnitř difuzéru a dle potřeby se olej dokape nebo obmění. 

Závěrem lze říci, že difuzéry se staly nezbytnou součástí moderních domácností a celkově prospívají našemu zdraví.

Autor: Poznani-knihy.cz