Americká lednice – mohu si ji vůbec pořídit?

Lednice jsou v domácnosti nezbytným vybavením. Nutnost někde uchovávat své potraviny řešili už naši prapředci, ovšem my dnes na tuto zapeklitost máme elegantní odpověď. Řešení oděné do nerezu nebo bílé barvy stojí totiž každému v kuchyni nebo spíži. Lednici ale především hospodyňky z mnoha ohledů podceňují. Berou ji jenom jako úložný prostor na potraviny, které zde vydrží déle čerstvé. Tím ovšem jejich aspirace vzhledem ke schopnostem lednice končí.

Americké lednice ale rozhodně nejsou pro jedince s takto nízkými parametry určeny. Představují totiž top mezi lednicemi a celkově domácími spotřebiči, disponují nadstandardní výbavou. Tento rozdíl poznáte především v situaci, kdy se po staré dobré lednici, která odešla do křemíkového nebe, rozhodně pořídit novou lednici. A vybere si tu americkou.

Rozměry a přípojky

Od klasické lednice se ta americká neliší jenom svým přídomkem, který si určitě po právu zaslouží. Liší se svými schopnostmi na poli mrazení a chlazení potravin, jejich uskladnění i doplňkovými službami, které vám může v kuchyni poskytnout. Než se pro americkou lednici ale rozhodnete, je nutné si ověřit některé technické parametry, které vám vůbec úvahu nad její koupí umožní. Především jde o velikost. Americká lednice je oproti běžné lednici někdy i o třicet centimetrů širší, což v pevně dané kuchyni znamená obvykle překážku.

Pokud tedy kuchyni nebudete předělávat z gruntu a nemůžete si místo na lednici upravit podle sebe, jste v tomto ohledu poměrně dost omezeni. A to nejen z hlediska velikosti, ale také okolního rozmístění skříněk. Americká lednice má otevírání na obě strany, takže si musíte zajistit, že dvířka vám půjdou pohodlně otevírat nalevo i napravo a že si nikde nebude odírat ruce například o stěnu.

Dalším aspektem je, že většina amerických lednic disponuje výrobníkem na led a nápojovým automatem ve dvířkách. Někdy ale toto zařízení vyžaduje napojení na vodu. To opět představuje problém v pevně dané konstrukci kuchyně, kde se s takovou lednicí nepočítalo. Teprve po zjištění vašich kuchyňských možností a odpovědí na tyto otázky můžete uvažovat nad koupí americké lednice.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky ve vybavení se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Kristýna Novotná

Komentáře nejsou povoleny.