KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Adventní věnce musí být!

Adventní věnce nejsou již dávno věcí určenou jen pro věřící a radost z adventních věnců si může vychutnán každý. Pokud máte rádi tradiční Vánoční zvyky, včetně vůně jehličí a světel svíček, pak by na vašem stole neměl chybět právě adventní věnec.

Proč vůbec věnec?

Adventní věnce jsou spojeny se západní církví a jejich smysl tkví v odpočítávání adventních nedělí až do Štědrého dne. Dříve se věnce věšely na vchodové dveře, dnes si je dáváme rovnou na stůl.

Čtyři svíčky nejsou pravidlem!

Variant adventních věnců je spousta. Vliv na druh má i barva svíček a jejich počet. Pokud máte světlo svíček hodně rádi, pak si jej můžete dopřát rovnou pětkrát, s tím, že jednu umístíte doprostřed věnce, bez toho, že by jste nějak porušili symboliku věnce.

Jaký materiál použít?

Základ je možné buď zakoupit a to ve formě polystyrenového kruhu nebo kruhu ze slámy. Další možností je vyrobit si kruh sami, například zmačkáním starých novin. Pokrývku věnce tvoří převážně větvičky, mohou být z jehličnatých stromů, například tis nebo jalovec.

Pokrývka může být tvořena i listnatými větvičkami stromů, které neopadávají, příkladem může být břečťan. Posledním krokem je doladit celkový dojem věnce, to znamená použít různé pentličky, suché ovoce a dozdobit věnec podle vlastních představ.

Koupit nebo vyrobit?

Pokud se rozhodnete věnec koupit, budete mít samozřejmě míň práce a hlavně nemusíte shánět čas ani materiál. Ovšem pokud byste si chtěli věnec vyrobit, pak můžete být bez obav! Je to snadné!

Co potřebuji a jak si věnec vyrobit?

Veškerý materiál seženete snad v každém supermarketu. Stačí jen koupit nebo vyrobit kruh, omotat jej větvičkami, které poté přivážete provázkem nebo drátem. Nakonec si jen nachystáte suché ovoce, pentličky a svíčky a vše rozmístíte podle svých představ.