Fóliovníky umí pomáhat s pěstováním rostlin
Také milujete teplo? Pokaždé ho nemusíte mít dostatek kvůli proměnlivým přírodním podmínkám, ale alespoň si lze vybrat vyhovující způsoby, jak si ho vytvořit a pomoci například vyrůst zasazeným rostlinám.
Fóliovníky jako ochrana
Dobré pomocníky musíte umět hledat. O dálkový rozvod tepla se jistě spolehlivě postarají moderní teplovzdušné kotle, ale když hodláte pomoci sazenicím a semínkům, sežeňte si fóliovníky různých tvarů. Pochopitelně neochraňují jen před špatným počasím, ale také například před ptáky, kteří rádi uzobávají bohatou úrodu. Jedno je jisté – na počasí se nemůžete nikdy stoprocentně spolehnout, vždy se bude hodně měnit a většinou vám nesplní to, co si momentálně pro své pěstitelské pokusy přejete. Levné fóliovníky oceníte, když začínáte a bylo by vám líto investovat do drahého modelu. Zde se lze úspěšně věnovat květinám, bylinkám i zelenině. Rozhodně důležité je životnost fólie, která je omezena na určitou dobu. Vlastně hodně záleží na její kvalitě, aby zvládla odolávat větru, dešti a dalším nepřízním počasí.
Jednoduchá přeprava i montáž fóliovníků
Fóliovníky si v současné době vyberete z mnoha modelů. Velice snadno se přepravují a uskladňují. Nebude vám činit velký problém je rozebrat a umístit na úplně jiné místo, například z důvodu, že jinde budou mnohem ideálnější světelné podmínky. Montáž hravě zvládnete svépomocí, nejde o nic extra složitého, protože budete mít k dispozici i podrobný návod. Z mnoha variant si dopřejte kousky s oblými a rovnými boky, víceloďové a ekonomicky výhodné. Fóliovník vám může sloužit i několik sezón. Starší typy se dají rekonstruovat. Nejčastěji se jedná o opravy konstrukcí a fólií. Konstrukce se potahuje jednoduchou či dvojitou nafukovanou fólií, namontují se uchycovací profily nebo se zaizolují ostré hrany. Zalíbí se vám i nejrůznější doplňky – automatické meteostanice, mostové závlahy, ventilace s motorovým ovládáním.