zateplení fasády domu

5 důvodů proč zateplit fasádu

Zateplit či nezateplit? To je, oč tu běží! Pokud stále váháte a uvažujete, zda je zateplení fasády vašeho domu dobrý nápad, přinášíme 5 důvodů, proč do toho rozhodně jít!

Tepelná izolace

Ne nadarmo se říká, že všude dobře, doma nejlépe. Ale úplně nejlépe se budete ve svém domově cítit, pokud tam bude příjemně teplo. Ať už jste zvyklí na sebedrsnější podmínky, mít doma příjemnou teplotu je prostě komfort, na který se snadno zvyká. V zimě příjemně teploučko, v létě zase zateplená fasáda udrží uvnitř příjemný chládek.

Zvuková izolace

Kromě toho, že fasáda vám zajistí tepelný komfort, tak i jinak zpříjemní váš pobyt doma. Nikdo nechce poslouchat rušivé zvuky z ulice. Fasáda výborně odhluční váš prostor pro odpočinek. Zbavíte se tím různých rušivých vjemů, které vám přes den brání v soustředění a v noci v klidném spánku.

Ekonomická úspora

Souvisí to samozřejmě s onou tepelnou izolací. Je to jednoduché. Čím méně tepla z domu odejde, tím méně finančních nákladů musíte vynaložit na jeho opětovné vytopení (či udržení stálé teploty). Vstupní vklad do zateplení fasády domu se tedy dříve či později rozhodně vrátí.

Životnost a nový vzhled

Fasáda dodá domu úplně nové vzezření. Opět máte možnost rozhodnout o vzhledu, tak jako při stavbě či jiných úpravách. Můžete tak vnějšek budovy ovlivnit dle aktuálních trendů, ale také dle vašich představ. Fasáda navíc přidá domu na životnosti – ochrání jej před vnějšími vlivy, včetně počasí.

Zvýšení tržní hodnoty

Je dobré majetek, který vlastníte, udržovat tak, aby jeho hodnota neklesala. Nikdy nevíte, kdy budete chtít byt či dům prodat nebo pronajmout. Zateplením se výrazně zvýší jeho tržní hodnota, která jinak v průběhu let nezadržitelně klesá. Tímto poměrně jednoduchým krokem tak navýšíte cenu, za kterou byste případně dům prodali (či pronajali).

Uvažujete-li o zateplení budovy a jste zároveň z okolí Brna, rozhodně navštivte stránky www.honzazima.cz, kde se dočtete více, a kde se zároveň můžete i na zateplení fasády domluvit. Osobní přístup a nezávazná konzultace je samozřejmostí.