zdroj: shutterstock.com

5 důvodů, proč do interiéru zvolit dřevěné schodiště

zdroj: shutterstock.com
zdroj: shutterstock.com

Chcete mít svůj dům útulný v každém ohledu? Pak je třeba pečlivě vybírat materiály, z nichž budou vyrobeny jednotlivé prvky. Pozornost si v tomto ohledu u vícepatrových domků zaslouží zcela jistě také schody. Dobrým řešením je volba dřevěného schodiště, a to hned z několika důvodů.

1. Atraktivní vzhled

Dřevěná schodiště působí v každém objektu velmi útulně, obzvláště v rodinných domech, kde přispívají k navození příjemné rodinné atmosféry. Zatímco ocelové schody nejsou pokaždé dobrým řešením, dřevěným schodištěm zcela jistě nic nepokazíte.

2. Teplo domova

Dřevo je materiálem, s nímž při realizaci interiéru domu nemusíte šetřit. Dá se říci, že čím více dřevěných prvků v něm bude, tím lépe. Přírodní materiál je krom jiného schopen přispívat k tepelné pohodě.

3. Umožňuje chůzi naboso

Po dřevěných schodech se bez problémů můžete pohybovat naboso, bez jakékoliv obuvi. Nepocítíte přitom žádný chlad. Dřevo je materiálem, který dokáže udržovat teplo.

4. Snadná oprava

Dřevěná schodiště se dají lehce opravit v okamžiku, kdy dojde k jejich povrchovému poškození. Objeví-li se na schodech nějaká ta rýha, stačí je jednoduše přebrousit a znovu nalakovat, vypadají pak jako nové.

5. Dlouhá životnost

Dřevo je v interiérech domácností využíváno odnepaměti. A je známo, že vydrží opravdu dlouho. Investice do dřevěných schodů je sice možná finančně náročnější, zato ale máte jistotu, že vydrží po několik generací. Záleží samozřejmě na tom, jak kvalitně jsou zhotoveny.

Moderní dřevěná schodiště a nábytek na míru ze dřeva objednávejte u společnosti ETOILE s.r.o. Tato firma vyrábí všechny známé druhy schodišť. Dřevo dokáže umně kombinovat s dalšími druhy materiálů, jako jsou sklo či kov. Více informací o možnosti realizace dřevěných schodišť a nábytku na míru se dozvíte na webových stránkách etoile.cz.