levné matrace

3 tipy, jak na výběr nové matrace

V případě, že chcete mít během nocí maximálně pohodlný spánek, je třeba myslet zejména na kvalitu matrace, na níž pobýváte. Proleželá matrace nedokáže být tělu dostatečnou oporou, což má za následek nejen zhoršené spaní, ale v dlouhodobějším horizontu se u vás rovněž mohou projevit zdravotní neduhy. Zejména jde o bolesti hlavy, páteře a končetin. Nezbude nic jiného, než se poohlédnout po nové matraci. Jak na její výběr?

1. Rozměry

Správné rozměry jsou základním parametrem, na který je třeba si dát pozor. Ať už si pořídíte luxusní či levné matrace třeba na https://www.matrace-matex.cz/kategorie/57-levne-matrace, nezapomeňte si všímat právě rozměrů. Každá matrace by měla být alespoň o 20 centimetrů delší, než je výška vaší postavy, případně postavy vašeho vytáhlejšího partnera, s nímž lože sdílíte. Na šířku se pak pro jednu osobu hodí matrace alespoň kolem 70 centimetrů, pro matrace, jež jsou určené jako dvojlůžko, přibližně dvojnásob.

2. Tloušťka

Pokud jde o tloušťku, neexistuje žádné základní pravidlo, jako je tomu v případě velikostí. Moderní matrace, jež se dají zakoupit online na webu https://www.matrace-matex.cz/kategorie/57-levne-matrace, se vyrábějí z materiálů, které i při relativně malé tloušťce dokážou být perfektní oporou lidskému tělo, a to i tehdy, máte-li přeci jen silnější postavu. Záleží tedy hlavně na materiálech. U klasických pružinových matrací počítejte s tloušťkou v řádech desítek centimetrů, například latexové pak mohou být klidně tenčí.

3. Pohodlí

Vždy je důležitým aspektem pohodlí. Ideální tedy je, pokud si matraci můžete před nákupem vyzkoušet. To samozřejmě v eshopech nejde, zde ale máte možnost zakoupené zboží do určitého data vrátit, nebudete-li s ním spokojeni. Zásadní je, aby matrace byla nejen měkká, ale zároveň musí dobře kopírovat tvar těla a jeho polohy. V opačném případě se raději poohlédněte po jiném produktu. Mějte stále na paměti, že jde hlavně o vaše zdraví.