závlahové systémy

3 nápady a inspirace do zahrady, které potěší během léta

Spousta lidí vyhledává zahradu jako oázu klidu, kde se alespoň na chvíli zapomene na všední starosti. Práce na čerstvém vzduchu je jistě povzbuzující, ale nic se nemá přehánět. Z tohoto důvodu si najděte dobré pomocníky, abyste se mohli věnovat i odpočinku v pěkném prostředí.

Automatické zavlažování jako způsob úspory času

Dovedete si představit, že byste zcela vynechali pravidelné zalévání zahrádky v době, kdy nespadne z nebe ani kapka? Potom byste se mohli rozloučit s úrodou, ale i s krásou okrasných květin, stromů a keřů. Nemusíte se cítit nijak svázáni s pečováním o zeleň, pokud si pořídíte moderní závlahové systémy, které se umí postarat o dodání vláhy na všechna místa, kam je umístíte. K velkým výhodám patří, že zvládnou pracovat zcela samy, tedy bez vaší přítomnosti. Stačí vše nastavit pomocí centrální ovládací jednotky, která spustí vodu nejen ve zvolenou dobu, ale rovněž ve správném množství. Nic nebude překážet ani při používání sekačky, jelikož se postřikovače snadno schovají do země a vysunou se jenom v době, kdy pokropí terén.

Zahradní lehátka pro báječný odpočinek

Už se těšíte, jak si venku užijete pořádné relaxování? Nic vám nebrání si stvořit koutek, kam se rádi uchýlíte, když vás přepadne nálada si trochu venku zalenošit.  Pohodlně se uvelebte k bazénu do lehátka na zahradu, na stolek si dejte koktejl a jen tak se dívejte do nebe. Současná lehátka se vyrábějí v různých variantách. Některé z nich vám zajistí skutečný komfort, kdy změníte jejich polohu podle momentální potřeby. Především se vyrábí ze dřeva, hliníku a plastu.

Sochy do zahrady v neodolatelném provedení

Na zahradě nesmí chybět takové doplňky, které rozveselí jen při pouhém podívání. Určitě vás a vaše malé i velké hosty potěší díla, která vznikala díky motorové pile v rukou nadaného umělce. Zahradní sochy mohou vypadat jako andělé, vodníci, ježci, kočky a jiná zvířátka. Pravdou je, že dřevěné dekorace vždy přirozeně zapadnou do přírody.