Dřevěné brikety postupně vytlačují klasické dřevo

zdroj: shutterstock.com
zdroj: shutterstock.com

Letošní dlouhá zima vás připravila o zásoby dřeva? Nemáte nyní žádné prostředky k topení? Nemůžete sehnat firmu, která by vám ještě dodala dřevo? A nevíte, jak během těchto mrazivých dnů ještě zahřát váš dům? Existuje spousta alternativ, které vám pomohou tento problém vyřešit. My se na ně v dnešním článku podíváme.

Používáte-li k vytápění svého domu pouze dřevo, pak by vás mohla letošní dlouhá zima, která panuje již několik měsíců a neustává, určitě zaskočit. Malé zásoby dochází často na přelomu února a března, ale pak je velký problém sehnat v těchto měsících suché dřevo na vytápění. A topit mokrým dřevem? Byli byste neekonomičtí.

Proč netopit mokrým dřevem?

Mokré dřevo se k vytápění rozhodně nedoporučuje. Nejen, že by vám špatně hořelo, ale zároveň produkuje dehet a zanáší kouřovod. Zbytečně byste si tak ještě více znečišťovali komín. Dalším důvodem, proč mokrým dřevem rozhodně netopit, je jeho dlouhé rozehřívání a vysoká produkce dýmu. Mnohdy velké kusy dřeva často neprohoří celé, a tak hodně proděláte.

Dřevěné brikety a jejich výhody

V současné době jsou dřevěné brikety velmi oblíbené, a to díky svému širokému uplatnění. Ať už máte totiž kamna, kotle či krby na dřevo, můžete v nich topit dřevěnými briketami. Samozřejmě, v sezóně je nákup briket nákladnější než v létě. Ale pokud vám dojde dřevo, je to nejideálnější způsob, jak koupit vhodné topivo. U briket totiž máte jistotu, že jsou suché a výhřevné. Navíc jsou ekonomičtější než mokré dřevo, jehož nevýhody jsme zmínili výše.

Dřevěné brikety zaberou málo místa a mají vysokou výhřevnost zdroj: vytapeni.tzb-info.cz

Pokud se rozhodnete topit dřevěnými briketami, sice se vám to o něco málo prodraží, ale za to je topení mnohem jednodušší a pohodlnější. Dřevěné brikety totiž můžete sehnat kdykoliv během topné sezóny, jsou dobře hřejivé a dlouho žhnou. Navíc po těchto briketách je minimum zbytkového popela, což ocení nejeden z vás.